Make your own free website on Tripod.com

fotoalbum 1 - jan kroupa ... kamenné žehrovice a psí vycházky


Naší chalupě je 200 let a před dvaceti lety byla na spadnutí. Teď už je to lepší, ale práce je tu stále dost. Obrázkù mám spoustu a tady (vlevo) je jeden noční.

Na dvoře u chalupy je i tenhle kámen (pravý žehrovický pískovec, užívaný např. při stavbě chrámu sv. Víta nebo Národního divadla). Těžko se s ním hýbe a tak zatím slouží jako sedátko nebo stolek (vpravo s jablky). 
 

Na dvoře je i malá skalka, kde moje žena Sylvie, většinou marně, bojuje s plevelem. S použitím makroobjektivu i tam lze najít úhledná místa, na obrázku vlevo s netřeskem.

 Letos dělal Sylvii větší radost ibišek na balkóně, postupně měl řadu krásných velkých květů. Každý květ ale vydrží jenom jeden den .. a takhle pak vypadá v trávě. 

Po dvoře pobíhají pochopitelnì zvířata. Když pominu slepice, máme dva psy a kocoura. Vlevo je kocour Jonáš, když byl ještě kotì; teď už ale povyrostl a váží šest  kilo. 

Vpravo je serioznì se tvářící teriér Fafík; dcera Kateřina ho přinesla před třema roky odněkud z ulice. Zbývá ještě Denny, připomínající jezevčíka; už jsem mu slíbil, že ho příště nezapomenu naskenovat. 

Když není mokro, chodíme na procházky se psy obvykle k rybníkům, které vodou zásobuje dùl v Tuchlovicích. 

Dominantou zdejší krajiny je ale halda u zmíněného dolu Tuchlovice. Na obrázku vpravo je zamlžený pohled od Srb, vidět je ale ze všech stran.. 

Vlevo je obrázek pole z procházky k lesu, s širokoúhlým objektivem bylo obzvláště  obtížné schovat haldu mimo záběr. 

A vpravo už jsme v lese. 

< Zpìt
< Home


komentáře nebo připomínky : jankr@seznam.cz
jankr@seznam.cz