Make your own free website on Tripod.com

fotoalbum 3 - jan kroupa ... krajina s vlaky


Někdy před rokem jsem na vycházce se psy a fotoaparátem potkal pár vlaků na trati u Srb (Buštěhradská dráha).
Celkem se mi zalíbilo, jak vlak může oživit krajinu  a časem jsem tam vyfotil pár dalších vlaků, z nichž některé jsou na této stránce.
Na internetu jsem si něco o vlacích i přečetl ; zjistil jsem, že správní fanoušci železnice o nich vědí neuvěřitelné detaily, pár linek je dole.
Pro zájemce o fotografování vlaků doporučuji návštěvu velmi zajímavých Grumpyho stránek (v angličtině) s obrázky, železniční poesií a návody jak, kdy a s čím se k trati vypravit.
Zde (pár dalších vlaků je i na stránce krajina) jsou spíš obrázky typu krajina s vlakem (nebo vlak v krajině), než vlak tenaten; čísla lokomotiv uvádím spíš pro úplnost tam, kde jdou přečíst na filmu. Dneska už ale většinu motorových lokomotiv, které tu jezdí, i poznám.


Vlevo je obrázek prvního, který jsem u Srb potkal. Později jsem zjistil, že motorové lokomotivy řady 714 jsou tu taky nejčastější.

Napravo je jediný obrázek odjinud. Tenhle vlak s elektrickou lokomotivou (560 021-8) jsem potkal u Žďáru nad Sázavou.. 

Všechny další obrázky jsou už zase z trati mezi Srby a Stochovem. První dva zimní. Vlevo je obvyklý osobák z Rakovníka do Prahy (loko 714 219-1), a napravo motorový vláček řady 810.
Často je vidět i lokomotiva řady 749, která vozí rychlíky do Chomutova (vlevo, 749 227-5) nebo i nákladní vlaky (vpravo, 749 081-6).
Vlevo je spěšný vlak do Rakovníka (853 027-1) v zářezu trati u Stochova, napravo prakticky totéž (853 035-4) jen o pár metrů dál na náspu.
A ještě jednou stejný motorový vůz více z blízka (u Kačice, vlevo), napravo širší záběr se známým vlakem mezi Kačicí a Srby.

Ještě alespoň pár slíbených železničních linek:

Stránka přátel železnice, mnoho zajímavých informací o železnici,
K-report, železniční server, diskuzní skupina, apod.,
Stránky A. Kaldyho, osobní stránky jednoho z fanoušků vlaků, a nakonec
ČD, stránky Českých drah.


< Zpìt
< Homekomentáře nebo připomínky : jankr@seznam.cz
jankr@seznam.cz